KURZY

KREATIVNÍ KURZY MEESCHAP

NAŠE FILOZOFIE: nechte se v dnešní hektické době „unést“ do světa textilu a všech kreativních materiálů, ve kterém si určíte své vlastní tempo tvorby.  Trénink zručnosti a zvýšení odbornosti získané během kurzu je benefitem pro Vaši osobnost, kterou lze uplatnit i v dalších oblastech života.

 

NOVINKA: INDIVIDUÁLNÍ KURZY V PRAZE

Naše nové prostory na adrese Lotyšská 8, Praha – Bubeneč obsahují i plně vybavenou šicí dílnu se zázemím pro výuku šití a dalších kreativních činností (pletení, háčkování, korálkování…). Výuka probíhá jednotlivě nebo v malých skupinkách tzn.maximalně 3 osoby. Je tak zajištěn opravdu individuální přístup lektora ke každému ze zúčastněných.

Aktuální nabídka:

Kurzy pro začátečníky a mírně pokročilé – startujeme v dubnu 2018

Kurz šaty/halenka na míru, sukně nebo kalhoty na miru

Workshop úpravy a opravy oděvů

Workshop úpravy střihů a modelace

 

Ceny uvedených kurzů jsou sestaveny na základě počtu účastníků kurzu – individuální (pro 1 osobu) 350,-/1.hod/osoba, skupinový (max 3 osoby) 600,-/1.hod/skupina. Pro každý z uvedených kurzů používáme osnovy, což je pro Vás jistota z hlediska obsahu kurzu. Stejně jako individuální přístup vzhledem k počtu osob na každém kurzu.

 

 

 

KURZY V MLADÉ BOLESLAVI PRO ROK 2018

 

 

Termíny pro první pololetí roku 2018 jsou tu:

začátečníci:  27. 2. 18 – 27. 3. 18 – vždy v úterý 17:00 – 20:00, celkem 5 bloků po 3 hodinách, 1999,-

mírně pokročilí: 14. 3. 18 – 11. 4. 18 – vždy ve středu 17:00 – 20:00, celkem 5 bloků po 3 hodinách, 1999,-

workshop úpravy/opravy oděvů: 10. 4. 18 – 24. 4. 18 – vždy v úterý 17:00 – 20:00,  3 bloky po 3 hodinách, 1200,-

kalhoty na míru: 18. 4. 18 – 17. 5. 18 – vždy ve středu a čtvrtek 17:00 – 20:00, celkem 10 bloků po 3 hodinách, 3500,-

 

Pokud se Vám termíny kurzů nehodí i nadále platí nabídka individuálních hodin v našem ateliéru (detaily najdete níže). V čase dovolených a prázdnin (červen – srpen) plánujeme pouze individuální kurzy v našem ateliéru, případně malé workshopy (max. 4  členy) dle aktuálního zájmu. Je možné samozřejmě domluvit extra cenu pokud dorazíte na individuál ve dvou lidech (třeba s kamarádkou).

 

Termíny kurzů pro druhé pololetí roku 2018 budou k dispozici během května 2018!

 

 

Kurz jako dárek

Náš kurz je vhodné věnovat také jako dárek. V našem ateliéru máme pro Vás připraveny dárkové poukazy pro věnování kurzu jako dárku plného zážitků a  získání nových dovedností. Dárkový poukaz lze vypsat i pro jednotlivé hodiny individuální lekcí.

darkovy poukaz

KURZY ŠITÍ V CHOMUTOVĚ

Kurz_zacatecnici_leden_18

INFORMACE K NABÍZENÝM KURZŮM

Základní typ kurzu

Kurzy jsou zaměřeny na zdokonalení šicí dovednosti se zaměřením na vypracování oděvů – jejich rozdělení pro tuto chvíli (podle úrovně přihlášených):

začátečníci (neumí nic)

mírně pokročilí (učíme se podsádky výstřihů, vsazování rukávu, kapsy, všívání zipů…)

pokročilí (učíme se základy podšívkování…déle pak podle zájmu – úpravy střihů…atd.)

Co se během kurzů naučíte ?

Plně ovládat šití na stroji, dále nutné ruční šití a žehlení, jak se o šicí stroj starat neboli údržba, základy o textilních materiálech, souhrn jednotlivých kroků k realizaci výrobku od A do Z (výběr materiálu/galanterie – výpočet spotřeby – nástřih – určení postupu ke zhotovení – příprava ke zhotovení – samotná realizace – finální dokončení), na vyšších úrovních dále základy úpravy střihů, symboly údržby textilních materiálů…

Kurz s vytvořením střihu na míru

Kurz šití – šaty přímo na míru je ideální pro vytvoření šatů přímo na Vaše tělo. Kurz je určen pro tvořivé, kteří již znají základy šití na šicím stroji a mají za sebou tvorbu základních textilních výrobků (interiérové doplňky, kolová sukně, oděvy z náměrů přímo na textil – pro absolventy našich kurzů je kurz určen od absolvování úrovně mírně pokročilí).

Co se během kurzů naučíte ?

  • vytvoření střihu na míru + modelace na přání
  • nastříhání oděvu + příprava ke kompletaci
  • kompletaci s vypracováním
  • finální dokončení oděvu
  • a témata, na která během realizace narazíme a je nutno znát 😉

Každý kurz je sestaven podle originální osnovy, kterou Vám po závazném přihlášení zašleme v rámci všech informací a příprav na kurz.

Kurz na úpravy oděvů nebo střihů

Kurz je určen pro kreativní lidi, kteří ovládají šicí stroj a občas potřebují upravit oděv, aby tím zlepšili jeho vzhled vzhledem k postavě nositele.

Co se během kurzů naučíte ?

  • vizuální vnímání oděvu a proporcí postav – jak poznat co je nutné upravit a kde
  • určení úpravy vzhledem k určenému cíly
  • provedení úpravy

Kurz zdobení textilu výšivkou

Kurz je určen pro všechny tvořivé lidi, kteří rádi zdobí oděv/doplňky podle svých představ. Technikou zdobení výšivkou lze vtisknout textilu originální design a vzhled.

Co se během kurzů naučíte ?

Jak použít ke zdobení zadní steh, křížkový steh, gobelínový steh, hardanger, richelieu, uzlíkový steh, řetízkový steh, krokvičkový steh, vyšívání s použitím korálků, nebo další typy vyšívacích stehů na přání…

Každý kurz je sestaven podle originální osnovy, kterou Vám po závazném přihlášení zašleme v rámci všech informací a příprav na kurz.

Konzultační hodiny šití

Jedná se o zcela individuální kurz, který je vždy sestaven dle požadavků přihlášeného. Tzn. pokud se rozhodnete vytvořit vlastní oděv nebo upravit oděv  a nevíte si rady jak začít nebo Vám chybí pouze přesný postup, střih, postup vyřešení určité oblasti oděvu…atd. je tento kurz určen přesně pro Vás! Obrovskou výhodou je úhrada pouze nutných hodin pro pochopení potřebného tématu! Cena je 350,- / každou započatou hodinu.

Workshop

je určen pro všechny tvořivé lidi, se zaměřením vždy na konkrétní téma.

Co se během workshopu naučíte ?

Zvládnutí daného výrobku/tématu, zdokonalení vlastních dovedností, „nakopnutí“ novou motivací protože se seznámíte během workshopu s báječnými lidmi.

Každý workshop je sestaven podle originální osnovy, kterou Vám po závazném přihlášení zašleme v rámci všech informací a příprav na kurz.

 

Kurzy siti s modnim navrharem_zacatecnici_unor 18Kurzy siti s modnim navrharem_mirne pokrocili_brezen18Workshop upravy odevu_04_18Kurz kalhoty na miru_duben18Workshop upravy odevu_11_17

kurzy siti s modnim navrharem_zacatecnici_zari17[1]Kurzy siti s modnim navrharem_mirne pokrocili_zari2017[1]Kurz saty na miru_rijen17[1]

Kurz damskych strihu

Kurz vysivek_05_2017

kurz-zacatecnici_unor2017kurzy-siti-s-modnim-navrharem_mirne-pokrocili_brezen2017kurzy-siti-s-modnim-navrharem_pokrocili_brezen2017

Kurzy šití v Mladá Boleslavi startují v týdnu od 20.2.2017

Zima je tu už skutečně v plném proudu a s ní i dlouhé zimní večery. Jestli plánujete program právě pro tyto chvíle, je pro Vás tvořivý kurz ideálním řešením. Již během února 2017 začínají v Mladé Boleslavi v areálu ISŠ Na Karmeli nové kurzy šití pod vedením módní designérky, Pavly Michalíkové. Během kurzů s individuálním přístupem pod odborným vedením módní návrhářky, která textil a módu miluje, nastartujete Vaši tvořivost, zvýšíte vlastní zručnost a zároveň prožijete aktivní relax od každodenní rutiny. Během kurzu máme pro Vás k dispozici šicí stroj, prostor na žehlení a malý catering.

Kurzy jsou rozděleny do několika skupin podle zkušeností, se zajištěním šicího stroje pro každou z Vás a s drobným občerstvením. Během každého kurzu se seznámíte s naprostými nezbytnostmi pro zhotovení textilních výrobků, rovněž s druhy textilních materiálů, s obsluhou a údržbou šicího stroje a sami si i vytvoříte vlastní výrobek dle Vašeho přání.

Rezervace míst na našich kurzech je možná již v těchto dnech – detaily Vám budou zaslány na vyžádání přes email: pm@meeschap.com anebo telefon: 606 607 200. V naší nabídce jsou i oblíbené dárkové poukazy jako možnost věnovat jedinečný zážitek z kurzu někomu blízkému pod stromeček J

kurzy-siti-s-modnim-navrharem_promox